Sık Sorulan Sorular

Windows 10 lisansınızı Microsoft hesabınızla ilişkilendirme

Windows 10’da (1607 veya sonraki bir sürümü), Microsoft hesabınızı cihazınızdaki Windows 10 dijital lisansıyla ilişkilendirin. Daha sonra önemli bir donanım değişikliği yaparsanız Etkinleştirme sorun gidericisini kullanarak Windows’u yeniden etkinleştirebilirsiniz.

İlk olarak Microsoft hesabınızın (Microsoft hesabı nedir?) Windows 10 dijital lisansınıza bağlı olup olmadığını öğrenin.

Başlangıç  düğmesini ve ardından Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Etkinleştirme  öğelerini seçin.

Microsoft hesabınız bağlıysa Etkinleştirme sayfasında şu iletiyi görürsünüz:

Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi.

Bu iletiyi göremiyorsanız hesabınız bağlı değildir. Bunun yerine Hesap ekle seçeneğini kullanabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

  1. Microsoft hesabınızı eklemek için yönetici olarak oturum açın. Bir yönetici hesabı kullandığınızı doğrulamak için Başlangıç  düğmesini ve ardından Ayarlar  > Hesaplar  > Bilgileriniz ‘i seçin. Adınızın altında Yönetici yazdığını görürsünüz. Yönetici değilseniz Yerel kullanıcı veya yönetici hesabı oluşturma başlıklı makaleye bakın.
  2. Yönetici‘nin üstünde bir e-posta adresi görüntülenip görüntülenmediğini denetleyerek yönetici hesabının aynı zamanda Microsoft hesabınız olduğunu doğrulayın. Bir e-posta adresi görüntüleniyorsa bu bir Microsoft hesabıdır. Değilse yerel bir hesap kullanarak oturum açmışsınız demektir. Henüz bir Microsoft hesabınız yoksa Yeni bir Microsoft hesabı oluşturma başlıklı makaleye bakın.
  3. Yönetici olduğunuzu ve Microsoft hesabınızı kullandığınızı doğruladıktan sonra Etkinleştirme sayfasına geri dönün, Hesap ekle‘yi seçin, Microsoft hesabınızı ve parolanızı girin ve ardından Oturum aç‘ı seçin.

Microsoft hesabınız eklendikten sonra Etkinleştirme sayfasında Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi ifadesini görürsünüz.

Lisansları ne zamana kadar kullanabilirim ?

Lisansları yurtdışından getirtiğimiz için muhattabı olduğumuz satıcı 2 gün içerisinde lisanslarda çıkan sorunları bildirmemiz halinde değişim yapıyor. Bundan dolayı belirtilen süre içinde kullanırsanız hepimiz için daha yararlı olur.

Haa. kullanamadınız sorun yaşadınız. SORUN YOK. Her zaman size destek oluruz. Lisansınız da yardım ederiz.

Windows 10 HOME Sürümünden PRO Sürümüne Yükseltme Klavuzu

Bilgisayarda internet OLMAMASI lazım yükseltme yapılabilmesi için.

Eğer windows 10 home sürümü yüklü ise yükseltmek için:
1. Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik’e gidin
2. Etkinleştir’e tıklayın
3. Ürün Anahtarını Değiştir’i tıklayın.
4. Win Pro VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T için genel anahtarı girin.

Sürümünüz pro’ya yükseltilecek

Pro için almış olduğunu lisansı şimdi kullanabilirsiniz 🙂

Neden Ucuz?

OEM keyler üçüncü parti bilgisayar üreticileri veya satıcıları tarafına satılan lisanslardır. Bu lisans anahtarları Microsoft tarafından toptan olarak x şirketinin bir bilgisayar modeline üreteceği cihaz adedi kadar verilir. X şirketinin aldığı lisans anahtar sayısı 25.000 fakat ürettiği cihaz sayısı 20.000 olduğunda 5.000 adetlik bir açık ortaya çıkıyor. X şirketi zararını minimize etmek adına üçüncü parti kuruluşlara bu lisans anahtarlarını satmakta. Bu şekilde uygun fiyata alınabilmekte.

Kredi Kartı Güvenliğini Nasıl Sağlıyorsunuz?

Kredi kartı güvenliği öncelikle 3D Secure ( şifreli onay ) ile sağlanmaktadır. 256 bit SSL şifreleme teknolojisi ile bilgiler şifrelenerek bankanıza iletilmekte ve 3.şahısların erişimi engellenmektedir. Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kurum/kuruluş ya da 3.şahıs bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucu müşteriye bildirilmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta ya da benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Firma yetkililerimiz dahil olmak üzere bilgilerinize erişilmesi mümkün değildir.

Satın Aldığım Ürün Kusurlu Napabilirim?

Teslim aldığınız üründe herhangi bir hata ya da kusur olması durumunda, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içinde firmamızla irtibata geçerek bildirimde bulunulması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız şekilde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak, faturasını da pakete ekleyerek geri gönderiniz. Tarafımıza ulaşan ürün gerekli kontrollerden geçtikten sonra, talebiniz doğrultusunda işlemleriniz yapılmaktadır.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Almak istediğiniz ürünü seçip, “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak sepetinize ekleyiniz. Sepetinizden “Satın Al” butonu ile sonraki aşama olan teslimat ve fatura bilgileri bölümüne geçiniz. Teslimat için tercih ettiğiniz kargo firmasını seçiniz. Daha sonra ödeme seçeneklerinizden tercih ettiğiniz ödeme şeklini seçiniz. Ödeme tutarı, KDV ve kargo taşıma ücreti dahil olacak şekilde hesaplanmaktadır. İstenen bilgilerini girdikten sonra sözleşmeyi inceleyip onaylayın ve siparişi tamamlayınız. Şahıs adına kesilecek faturalarda ( gerçek kişiler ) TC kimlik numarası (29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete’de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007) bulunması zorunludur. Firma ( tüzel kişiler ) faturalarında vergi dairesi ve vergi numarası bulunması zorunludur. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketi ile müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş takip modülüne yönlendirecektir. Sipariş numarası, ödeme ve sipariş takip aşaması için gereklidir.

Nasıl Üye Olurum?

Üye olmanız için sitenin tepe bölümünde yer alan “HESABIM” bölümünü tıklayınız. Sizden istenen bilgileri doldurunuz ve kaydediniz.

Sepetim (0 ürün)

Sepette ürün yok.

×

Merhaba!

WhatsApp üzerinden destek almak için aşağıdaki müşteri temsilcilerimizden birini seçin :)

× WhatsApp Destek